Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Tryb zaawansowany „Źródło"

Edytor tekstu wbudowany w nasz system ma duże możliwości. Nie pozawala jednak na wykorzystanie wszystkich funkcjonalności jakie niosą ze sobą języki opisujące strony internetowe tj. HTML, XHTML. Dla osób, które chcą mieć pełną kontrolę nad edytowanymi stronami, udostępniony został tryb „Źródło". Można z niego korzystać zamiennie z trybem graficznym. Między trybami przełączamy się klikając napis „Źródło", który znajduje się w górnej części okna z edytowaną treścią. Do pracy w trybie “Źródło” należy mieć wiedzę na temat języków opisu strony lub chociażby znać ich podstawy. 

edytor z włączoną funkcją źródło
Aktywna funkcja “Źródło” w edytorze

W trybie „Źródło" nieaktywne są wszystkie funkcje dotyczące formatowania (górna belka narzędziowa), a zamiast graficznej wizualizacji naszej strony widzimy jej tekstową formę. Tak właśnie naszą stronę widzą przeglądarki internetowe. Nie ma tu zdjęć, grafiki, tabel, kolorów itp. są tylko teksty to wszystko opisujące.

Nie będziemy się w tym miejscu rozpisywać nad edycją strony w tym trybie, bo osoby znające język HTML tego nie potrzebują, a pozostałych odsyłamy do literatury lub materiałów temu zagadnieniu poświęconych. Nadmienimy tylko, że w tym trybie mamy możliwość zaawansowanego wpływania na formę tj. nietypowa wielkość i kolory czcionek, niestandardowa budowa tabeli, stosowanie arkuszy stylów (CSS) i wiele innych.

Uwaga: Nie zalecamy stosowania tego trybu dla osób nieposiadających minimum wiedzy na temat języka HTML. Zmiany wprowadzone w tym trybie mogą mieć wpływ na konstrukcję pozostałych elementów strony np. nawigację, strukturę itp.

Studio Komputerowe MEDIART
ul. Kilińskiego 30E
59-225 Chojnów
NIP: 694-113-79-35

+48 76 819 17 06

Oferujemy:
strony www - wizytówki www
pełna zgodność z WCAG 2.1
CMS - Biuletyny Informacji Publicznej
ponad 20 lat doświadczenia
Arkadiusz Rybczyński

+48 604 570 182

mediart@chojnow.biz

facebook.com/skmediart

Zapraszamy
Poniedziałek-Piątek
10:00-16:00

sprawdź dojazd