Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Opcje

Jest to miejsce w którym możemy włączyć lub wyłączyć opcje dodatkowe w naszym serwisie. Będą to opcje niezbędne przy prowadzeniu serwisu w roli Biuletynu Informacji Publicznej, a przydatne w innych przypadkach. I tak kolejno mamy opcje:

  • Wyświetlanie archiwum stron w trybie edycji
  • Wyświetlanie archiwum stron w trybie podglądu
  • Wstaw+ - wstawiaj pliki z dodatkowymi danymi (imię, nazwisko, data dodania)
  • Metryka strony w trybie edycji (odpowiedzialny, dodający itp.)
  • Metryka strony w trybie podglądu
  • Aktywacja wyszukiwarki
opcje dodatkowe serwisu
Opcje dodatkowe serwisu

Wyświetlanie archiwum stron w trybie edycji

Po włączeniu tej opcji w trybie edycji ukaże się na dole przycisk “historia”. Po jego rozwinięciu ukaże się historia wersji (rysunek poniżej). System jest wyposażony w mechanizm zachowywania wszystkich poprzednich wersji każdej ze stron z możliwością podglądu i przywracania.

historia wersji strony
Historia zmian strony

Wyświetlanie archiwum stron w trybie podglądu

Ta opcja odpowiada za umożliwienie podglądu listy zmian każdej ze stron, ale bez możliwości podglądu i przywracania jak to ma miejsce w opcji “Wyświetlanie archiwum stron w trybie edycji” (rysunek poniżej).

historia wersji strony w trybie podglądu
Historia zmian strony w trybie podglądu

Wstaw+ - wstawiaj pliki z dodatkowymi danymi (imię, nazwisko, data dodania)

Po aktywowaniu tej opcji każdy wstawiany odnośnik do pliku załącznika z bazy będzie mógł zawierać dodatkowe dane na temat osoby udostępniającej i czasu udostępnienia. Wymóg formalny dla serwisów BIP, dla pozostałych opcjonalny. 

Metryka strony w trybie edycji (odpowiedzialny, dodający itp.)

Aktywacja opcji pozwala na podgląd i zarządzanie dodatkowymi danymi dotyczącymi osób i dat odpowiadających, udostępniających i aktualizujących treści na stronie (rysunek poniżej). Opcja jest widoczna tylko w trybie edycji i jest przydatna dla osób zarządzających stroną w wieloosobowej grupie, pozwala na weryfikację kompetencji i zakresu prac nad serwisem.

metryka strony z informacjami na temat osoby odpowiedzialnej, udostępniającej i aktualizującej
Metryka strony w trybie edycji

Metryka strony w trybie podglądu

Opcja ta odpowiada za prezentowanie metryki strony z danymi nt. osoby odpowiadającej, udostępniającej, aktualizującej oraz ilości wyświetleń strony dla odwiedzających (rysunek poniżej). Wymóg formalny dla serwisów BIP, a w pozostałych przypadkach raczej mocno opcjonalny.

metryka strony z informacjami na temat osoby odpowiedzialnej, udostępniającej, aktualizującej oraz ilości odwiedzin wyświetlanej w trybie podglądu
Metryka strony w trybie podglądu

Aktywacja wyszukiwarki

Ta opcja może się przydać w przypadku bardzo rozbudowanych serwisów z dużą ilością treści. Aktywuje ona formularz wyszukiwania (rysunek poniżej), który wyszukuje frazy w treści stron. W chwili obecnej wyszukiwanie działa dosłownie czyli “Jan Kowalski” to nie to samo co “Kowalski Jan”, ale już wpisanie frazy “Kowalski” lub "walski" wyszuka już wszystkie strony z wystąpieniem tych fraz. Wielkość liter nie jest rozróżniana. Wymóg formalny dla serwisów BIP i bardzo przydatny dla pozostałych.

formularz wyszukiwania wraz z prezentacją wyników
Wyszukiwarka i wynik jej działania
Studio Komputerowe MEDIART
ul. Kilińskiego 30E
59-225 Chojnów
NIP: 694-113-79-35

+48 76 819 17 06

Oferujemy:
strony www - wizytówki www
pełna zgodność z WCAG 2.1
CMS - Biuletyny Informacji Publicznej
ponad 20 lat doświadczenia
Arkadiusz Rybczyński

+48 604 570 182

mediart@chojnow.biz

facebook.com/skmediart

Zapraszamy
Poniedziałek-Piątek
10:00-16:00

sprawdź dojazd